Otantik Halı Yıkama

NİVO İSTANBUL HALI YIKAMA

Nivo İstanbul Halı Yıkamacı olarak; Gelişen teknolojinin sağladığı konforu, size ayrıcalıklarıyla sunan Otantik Halı Yıkama ile güvenilir temizliği hizmetinize sunmaktayız. İşinde uzman ekibimiz, çevre dostu temizlik ürünleri ile sağlığınızı önceler ve işini en iyi şekilde gerçekleştirir. Otantik Halı Yıkama size her zaman profesyonel bir halı yıkama hizmeti sunmaktadır. Nivo İstanbul Halı Yıkamacı telefon +90 531 550 00 37

Halınızın Yıkanma Zamanı Geldi mi?

Halılar derinliği olan yoğun dokuları sebebiyle kirleri her zaman içine hapsederek onları görünmez kılar. Dışardan gelen tozun yanısıra vücudumuzdan dökülen ölü deri tozları, varsa evcil hayvanlarınızın tüyleri ve özellikle çocuklu evlerde yaşanan döküntü kirliliği halılarımızın karşılaştığı olumsuz durumlardır. Bunlara farklı sebeplerden oluşan ve hep gözümüze takılan inatçı lekeleri de ekleyebiliriz. Bunların sıklığını düşünürsek temizliğe en fazla ihtiyaç duyan eşyalarımızdan biri de halılarımızdır.

Evin hijyenik ortamını sağlamada halıların etkisi çok önemlidir. Zamanla kirlilik düzeyi artan halılarınız sağlığınızı tehdit edecek hale gelebilir. Özellikle halı olan ortamları kendine oyun alanı haline getirmiş olan çocuklarınız, gün içinde halılarınızla oldukça temas halindedir. Derinlere yerleşmiş mikroplara ve maytlara hem dokunarak hem de solunum yoluyla maruz kalabilirler. Nivo İstanbul Halı Yıkama fiyatlarını öğrenmek için bizi arayınS

Güneş Park Evleri Halı Yıkama

Bir zaman sonra halınız artık elektrik süpürgesiyle temizlenerek eski temiz görüntüsüne ulaşamaz bir hale gelir. Böyle olunca halının derin temizlik vaktinin geldiğine dair bazı emareler kendini gösterir:

  • Halınız matlaşır ve rengi soluk bir hal alır.
  • Yapışkanımsı bir görünüm kazanır.
  • Halınız da sandalye ayaklarına ait daire şeklinde izler oluşur ve bu izlerin kalıcılığı artar.

Halınızda bu belirtilerden birini tespit ettiyseniz halınızın yıkanma zamanı gelmiş demektir.

Halınız kıymetli bir el dokuması ya da evinizin tasarımına uygun çok sevdiğiniz bir eşyanız olabilir. Uzun soluklu kullanmak istediğiniz halınızın kesinlikle doğru bir yıkama şekliyle temizlenmesi gerekir. Senede en fazla iki defa yıkama işlemi gören halılarınız, bu yıkama sıklığı içerisinde deformasyona uğramamalı, renk ve doku kaybı olmadan ilk gün ki halini korumalıdır.

İşte biz Otantik Halı Yıkama olarak tüm bu hayati detayları göz önünde bulundurmaktayız. Ve sizlere en iyi hizmeti sunmayı hedeflemekteyiz. Derinlemesine temizlik anlayışımız, işimizi titizlikle yapmamamız her zaman yüksek müşteri memnuniyetini de beraberinde getirmiştir. Farklı iplikler ve farklı dokuma yöntemleri ile imal edilmiş olan halı ve kilimlerinizi zararlı maddelerden ve kirlerden profesyonel halı yıkama işlemi ile derinlemesine arındırıyoruz.

Neden Otantik Halı Yıkama Tercih Etmelisiniz?

Halılarınız Otantik Halı Yıkama farkıyla imal edildikleri materyallere göre ayırılır ve gerekli parkurlarda özenle temizlik işlemine başlar. Öncelikle tozu alınan halılarınız son sistem teknolojilere sahip halı temizleme makinalarında toksik içermeyen, antibakteriyel şampuanlar ile yıkanmaya başlar. Su sıkma makinelerinde durulanarak, toz bulunmayan kapalı kurutma odalarında kurumaya bırakılır. Ve son kontroller yapılarak ambalaj işlemi gerçekleştirilir.

Halılarınızın temizleme işleminden sonra ilk gün ki gibi olmasını istiyorsanız Otantik Halı Yıkamayı tercih edebilirisiniz. Uygun fiyatı ve servis hizmeti ile sitemizde bulunan telefon numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz

Halı Yıkama

Koltuk Yıkama

Yorgan Yıkama

Stor Perde Yıkama

Halılarınızı Ne  Zaman Yıkatmalısınız

Sıkça Sorulan Sorular

Yün halılar değerli halılar olduğundan dolayı yıkatacağımız firmayı çok iyi seçmemiz gerekmektedir. Maddiyatının yanı sıra maneviyatı olan antik halılarınız olabilir.Özellikle bu tarz halılarınızın yıkanmasında kötü sonuçlar almamak için yıllardır bu işi yapan deneyimli ve gerekli ekipmanlara sahip firmaları tercih etmeliyiz.Yün halılar ev ve bahçe ortamında yıkanmamaktadır. Çünkü yıkanan halının fazla suyu hızlı bir biçimde atılmazsa, halı kök boya olduğundan dolayı renk verecektir ve malesef bozulmuş olacaktır.

Halılar görüntüde temiz gözükseler bile zamanla bakteri, mayt ve mantar barındırmaktadır. Bilinenin aksine halı yılda en az iki kere muhakkak profesyonel halı yıkama firmalarında yıkatılmalıdır. Sağlığınız için Otantik Halı Yıkama olarak halılarınızı yılda en az iki kere yıkatmanızı tavsiye ediyoruz. Halı yıkama firmalarında, yıkama işleminin hemen ardından halıdaki fazla su atılımını sağlayan makineler olduğundan halı ıslak kalmamış olur ve dolayısıyla bakteri oluşumu en aza indirilmiş olur. Kendi bahçesinde halı yıkama işlemi yapanlar veya yeterince ekipmana sahip olmayan merdiven altı kuruluşlarda halı ıslak kaldığından bakteri oluşumuna neden olmaktadır. Bu yetişkinlere zarar vermekle beraber çocuğu olan ailelerde daha büyük bir sorun olmaktadır.

Halılar m2 usulü yıkanmaktadır. Bir halının kaç m2 olduğunu hesaplamak son derece kolaydır. Halınızın eniyle boyunu ölçün ve çarpın. Örneğin :Eni 1metre boyu 3metre olan bir halı 3*1 = 3 m2 dir.

Halıları yıkadıktan sonra kapalı alanda kurutuyoruz. Kapalı alanın en büyük avantajı açık havadaki tozdan halıyı korumaktadır. Aynı zamanda yeni yıkanan bir halı direkt güneş ışığına karşı çok hassastır. Dolayısıyla kapalı alanlarda kurutulması büyük önem taşır.

Halı yıkama firması seçerken dikkat edilmesi gereken bir çok husus vardır. Halı yıkama firmasında öncelikle muhakkak kaliteli otomatik halı yıkama makinesi olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra muhakkak halının yıkanmadan önce tozunun alınmasını sağlayan toz alma makinesinin olması gerekmektedir. Kullanılan şampuanlarda çok önemlidir. Kimyasal olmaması ve muhakkak ekolojik bir şampuan kullanılıyor olması gerekir. Son olarak halının dışarda, sokak kenarlarında değilde muhakkak kurutma odalarında kullanılması gerekmektedir. Bu unsurların olduğu bir halı yıkama firması seçilebilir.

Bu tarz çukurlaşmaların ortadan kaldırılması için garanti verilemez. Bu duruma ısı, nem ve halıların belli araçlarla elle temizlenmesi katkıda bulunabilir. Halı yıkama işlemi sorunun çözümüne katkı sağlayabilir, yine de halının eski haline dönmesi zaman alabilir. Ciddi durumlarda böyle hasarlar kalıcı olabilir.