KOLTUK YIKAMA

Otantik Halı ve Koltuk Yıkama olarak; Koltuk yıkama işlemi her kadının zorlandığı fakat dönem dönem temizlemek durumunda olduğu işlerden biridir. Koltuk yıkama, kumaş yüzeyleri bulunan mobilya ve evin eşyalarının yıkanarak Kirve lekelerden arındırılması işlemi sonucu gerçekleştirilen temizliktir. Koltuk yıkama işleminde amaç koltuğun üzerinde bulunan Kirve lekelerin kumaşın yüzeyinde görünmelerini azaltmak ve kutu temizlenmesini sağlamaktadır. Çok sıklıkla gerçekleştirilen bir işlem olmasa dahi koltuk üzerinde Üreyen bakteriler ve yine kumaş aralarına işleyen ev tozlarının üzerinde yaşayan akarlar gibi sağlığımız açısından büyük risk oluşturan zaman içinde biriken kir ve leke artık temizleme işlemi ile oluşacak olumsuz koşulların ortadan kaldırılmasını sağlamaktır.

Koltuk yıkama işlemi normalde görünen ve görünmeyen bütün kir ve lekeleri derinlemesine temizleyerek evimizde bulunan mobilya ve ev eşyalarımızın ilk zaman alındıkları gibi temizliğine kavuşmasını sağlamak ve temizlik ve hijyeni de beraberinde getirerek sağlıklı ortamlar oluşturmaktır. Koltuk aldığımız zaman ilk günki gibi temiz ve güzel görüntüsünü

Zaman içerisinde kaybedebileceğini gibi bu durumu engellemek ve koltukların daha uzun kullanımını sağlamak açısından temizliğine özen göstermeliyiz. Zamanla koltukta oluşacak kirve lekelerin düzenli olarak temizlenmesi sonucunda koltukta kalıcı lekeleri önleyebiliriz.

Uzun zaman temizlenmeyen koltukların zaman içerisinde lekeyi daha da kalıcı hale getirmesi sonucunda koltukta hem kötü bir görüntü hem de hijyen olmayan bir durum ortaya çıkacaktır. Bu nedenle bu tarz olumsuz durumların oluşmasına engellemek adına koltuk temizliğine özen göstermeliyiz.